Aludariai naudos popierinius butelius

21.10.19

Danijos alaus milžinė „Carlsberg“ paviešino dizainą alaus butelio, kuris, jos manymu, yra pirmasis pasaulyje popierinis alaus butelis, pagamintas iš tvariai išgaunamo ir perdirbamo medžio pluošto, skelbia bendrovė. Šis butelis yra „Carlsberg“ iniciatyvos, į kurią įeina įsipareigojimas iki 2030 m. pasiekti, kad bendrovės išmetamo anglies dvideginio kiekis į aplinką būtų lygus nuliui.

Alaus gamintojai parodė du medžio pluošto butelio prototipus. Jie yra turi „vidinę membraną“, leidžiančią buteliui tinkamai laikyti alų. Tai plona perdirbto PET polimero plėvelė ir biopagrindu pagaminta PEF polimero plėvelė.

„Carlsberg“ šiame projekte dirbo kartu su „EcoXpac“, miškų valdymo bendrove „BillerudKorsnäs“ ir doktorantais iš Danijos technikos universiteto, o bendrystės rezultatas – popierinių butelių gamybos įmonės „Paboco“ įkūrimas.

P. Myriam Shingleton, „Carlsberg Group“ viceprezidentė grupės plėtros vadovė, sakė: „Mes ir toliau diegiame naujoves visuose mūsų pakuotės formatuose ir džiaugiamės iki šiol padaryta pažanga gaminant ekologiško pluošto butelį. Tai yra svarbus žingsnis įgyvendinant mūsų aukščiausią užmojį – pateikti šį proveržį į pasaulinę rinką. Naujovėms reikia laiko, mes toliau bendradarbiausime su ekspertais, kad įveiktume likusius techninius iššūkius, kaip tai padarėme su plastiką mažinančiu sprendimu „Snap Pack“, kuris pakeis alaus skarines“.