Įprastų medžių gali nelikti

30.09.19

Tarptautinė gamtos apsaugos organizacija (IUCN) paskelbė, kad 42 proc. iš 454 Europoje augančių medžių rūšių šiame žemyne gali išnykti. Išnykimas gresia net 58 proc. Europos endeminių medžių rūšių, nesutinkamų niekur kitur, nurodo IUCN atnaujintame Raudonosios knygos medžių skyriuje.

Gegužę Jungtinės Tautos perspėjo, kad klimato kaita, buveinių nykimas ir kiti veiksniai prie išnykimo ribos stumia milijoną augalų ir gyvūnų rūšių. IUCN nurodė, kad Europos medžių rūšių padėtis kelia nerimą, ir sakė, kad prie jų nykimo labai prisideda ligos, kenkėjai ir žmonių introdukuoti invaziniai augalai

„Medžiai yra būtini gyvybei Žemėje, o Europos medžiai su visa savo įvairove yra maisto šaltinis ir namai nesuskaičiuojamai daugybei gyvūnų, tokių kaip paukščiai ir voverės, ir vaidina svarbų ekonominį vaidmenį“, – sakoma IUCN Raudonosios knygos padalinio vadovo Craigo Hiltono-Tayloro pareiškime. Jis paragino koordinuotai „užtikrinti jų išlikimą“ ir ypač akcentavo būtinybę integruoti nykstančias rūšis į gamtosaugos bei žemėtvarkos planavimą.