Ką žinome apie tualetinį popierių?

2020 04 20

Dėl koronaviruso protrūkio parduotuvėse tualetinis popierius visame pasaulyje buvo šluote šluojamas. Bet ką mes iš tikrųjų žinome apie tualetinį popierių – kaip jis gaminamas ar naudojamas ir, pavyzdžiui, kas su juo atsitinka vėliau?

Dabar, kuomet visas miškų sektorius yra uždarytas – nedirba lentpjūvės, sustojo baldų gamybos įmonės, ne kas kita, bet popieriaus pramonė dirba pilnais pajėgumais ir net juos didina. Netiesiogiai gaunasi, kad ne kas kitas, bet tualetinis popierius tempia mus už ausų iš labai sudėtingos visam miškų sektoriui situacijos.

Pateikiame kelis faktus, kurie galbūt nebuvo žinomi anksčiau apie tualetinį popierių.

Pirmiausia, svarbu pažymėti, jog tualetinio popieriaus kaupimas yra beprasmis. Jo nepritrūksime, net jei ženkliai padidėjo tualetinio popieriaus pardavimai, o ypač jie išaugo Jungtinėse Amerikos Valstijose. „Taip nesitęs amžinai, net amerikiečiai nesigydys tualetiniu popieriumi kvėpavimo takų ligų”, – ironizuoja „The New York Times”.

„Jūs nenaudojate daugiau tualetinio popieriaus iki to momento, kuomet  tiesiog užpildote juo savo spintą”, – laikraščiui sako Jeffas Andersonas, popierinių gaminių bendrovės „Precision Paper Converters” vadovas.

Net jei abejojate, kiek tualetinio popieriaus suvartosite, nesijaudinkite, nes  dabar visagalis internetas gali padėti ir šioje srityje, tereikia parsiųsti  atitinkamą programėlę, turinčią specialius skaičiuotuvus, skirtus sužinoti, kiek laiko užtruks jūsų atsargos.

Po naudojimo tualetinis popierius dažniausiai patenka į nuotekas, o po to – į valymo įrenginius, kur atskiriamas kaip dumblas. Vėliau yra kompostuojamas ir paverčiamas dirvožemiu.

Yra žinoma, kad dažniausiai tualetinis popierius gaminamas vidaus rinkoms. Kadangi jame yra daug oro, jį gabenti dideliais atstumais nėra ekonomiškai naudinga.

Rinkos tyrimų bendrovė „AC Nielsen” nustatė, kad renkantis tualetinį popierių pirmenybė teikiama baltai spalvai. Vakarų Europos ir Šiaurės šalių vartotojai nori, kad popierius būtų būtų kvapnus.

Iš vieno vidutinio dydžio medžio galima pagaminti daugiau nei tūkstantį ritinėlių tualetinio popieriaus.

Europoje kasmet namuose sunaudojama 60 ritinėlių tualetinio popieriaus.