Ko žmonės gali pasimokyti iš medžių

02.04.18

Vokietijoje gyvenantis girininkas Peteris Wohllebenas 2015 metais pasauliui pristatė knygą, kuri, kaip pats sako, nustebino jį patį, rašo Mažvydas Karalius portale „15min.lt”.

„Aš niekada nemaniau, kad atsiras daugiau nei keli tuo susidomėję žmonės”, – pasakojo bestselerio autorius. Bestselerio, kuriame dėstomos istorijas ne apie ką kitą, o apie medžius ir jų gyvenimą. Regis, tai knyga, kuri turėtų būti įdomi tik mažai daliai skaitytojų, tačiau viskas susiklostė priešingai – „Paslaptingas medžių gyvenimas” unikaliomis istorijomis užkariavo pasaulio skaitytojus.

„Paslaptingas medžių gyvenimas” – tai moksliniais tyrimais paremta knyga, kurioje P.Wohllebenas dalijasi savo girininko patirtimi. Autorius knygoje vaizdingai perteikia medžių gyvenimą – kaip jie auga, keliauja, dauginasi, kaip veikia miško ekosistema, juos lygina su žmonėmis. Pasak P.Wohllebeno, miškas – tai didelis socialinis tinklas, o jį sudarantys medžiai yra individualūs, pasižymi skirtingomis savybėmis. Visai kaip žmonės.

„Medžiai tik kartu tarpusavyje dalydamiesi gyvybiškai reikalinga gliukoze ir įspėdami vieni kitus apie vabzdžių atakas gali tikėtis sulaukti senatvės”, – pasakoja knygos autorius. Kaip rašoma knygos anotacijoje, autorius įsismelkia į miško tankmę, pateikia stulbinančių įžvalgų apie paslapčių kupiną pasaulį ir dalijasi savo unikalia patirtimi. Įsigilinę į paslaptingą medžių gyvenimą, mišką pamatysite visiškai naujomis akimis.

Visą pokalbį su p. P.Wohllebenu galima perskaityti čia: