Medienos rizikos vertinimai

27.11.17

Paskelbti nauji medienos rizikos vertinimai, kuriuos atliko tarptautinė organizacija NEPCon, per specialiai tam sukurtą platformą „Sourcing Hub“ padeda įmonėms įgyvendinti rinkos reguliavimo, tokių kaip ES medienos reglamento deramo patikrinimo reikalavimus. Jame pateikiama nelegalios medienos gamybos ir prekybos rizikos įvertinimai 62 šalyse, apimantys 87 % pasaulio medienos produkcijos. Europos Sąjungoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose bei Australijoje įstatymai reikalauja, kad įmonės sumažintų medienos, kuri kirtimo šalyje buvo neteisėta, tiekimą į rinką.

Rizikos vertinimas yra patogus, nes nustato visus teisės aktus, taikomus kirtimams, transportavimui ir prekybai kiekvienoje šalyje, padalintus į 21 skirtingas teisės sritis, kurios taikomos ES medienos reglamente. Taip pat pateikiamas sąrašą dokumentų, kurių reikalaujama medienos kirtimams, transportavimui ir prekybai kiekvienoje šalyje, pvz., leidimus kirsti mišką, transporto leidimus ir verslo licencijas. Kiekvienoje iš 21 teisės sričių pateikiama išvadą, ar rizika yra per žema, kad įstatymas būtų pažeistas, ar ne žema rizika. Tai padeda įmonėms sutelkti deramo patikrinimo pastangas ten, kur to labiausiai reikia.

Jei teisėtumo rizikos skirtingų rūšių miškams skiriasi, pateikiamos atskiros rizikos išvados. Pavyzdžiui, jeigu mediena iš vieno šalies geografinio regiono turi mažiau rizikų, nei mediena iš kito tos pačios šalies regiono, arba jeigu mediena iš sodinių (plantacijų) turi mažiau rizikų nei mediena iš natūralių miškų. Vėlgi, tai padeda įmonėms sutelkti deramo patikrinimo pastangas ten, kur to labiausiai reikia, vėliau pateikiami ir galimų rizikos sumažinimo priemonių pasiūlymai.

Visa informacija yra nemokama, kiekvienas gali parsisiųsti ir ja naudotis.

Nuoroda į „Sourcing Hub“ platformą yra čia: