Miškų ūkis efektyvus kovojant su klimato kaita

02.12.19

Miškų ūkis kartu su bioenergijos naudojimu sukuria didelę naudą klimatui – sugeria dvigubai daugiau nei išmetama šiltnamio efektą sukeliančių dujų, kurios daugiausiai prisideda prie žalingos klimato kaitos, rašo portalas svebio.se.

Tai matyti iš tyrimų atliktų Švedijoje. Šios šalies miškų tyrimų institutas „Skogforsk“ paskelbė keturias ataskaitas, nusakančias miškų ūkio naudą klimatui.

Vaizdžiai kalbant, miškai gali būti prilyginti gigantiškam saulės kolektorių plotui, kuris kiekvienais metais saulės energijos pagalba sugeria iš atmosferos didelius anglies dioksido kiekius ir kaupia šią energiją kaip biomasę.

Metinis medynų stiebų prieaugis Švedijoje yra apie 120 milijonų kubinių metrų, neskaitant šakų, viršūnių ir kelmų biomasės, bendra anglies dioksido absorbcija yra 171 milijonas tonų. Šis tūris buvo paverstas energija, tai sudaro 436 TWh, o tai yra daugiau nei visas Švedijoje sunaudojamas energijos kiekis, todėl biomasės kiekis miške didėja, net juose ir intensyviai ūkininkaujant pastaruosius šimtą metų.