Pažinimo programėlės

23.07.18

Jei mėgstate grožėtis gamta, esate smalsus ir turite tyrėjo gyslelę, „iNaturalist“ tikrai pravers. Programėlė leidžia atpažinti nematytus augalus ir miško gyvūnus. Tiesiog nufotografuokite dominantį augalą ar gyvūną, įkelkite nuotrauką ir sužinokite jo pavadinimą. Atsakymus pateikia mokslininkai iš įvairiausių pasaulio šalių. Be to, savo įkeltais duomenimis prisidėsite prie mokslinių tyrimų.

Mėgstantiems grybauti – „Mushroom Identify“. Ši programėlė pravers visiems – ir pradedantiems, ir jau patyrusiems grybautojams. Jei abejojate, kokį grybą radote, tiesiog nufotografuokite jį ir įkelkite į programėlę – atsakymą gausite akimirksniu, kadangi ji grybus atpažįsta iškart, naudodama specialų algoritmą ir vidinę duomenų bazę. Jei abejojate gautu atsakymu, galite paprašyti mokslininkų pagalbos. Šiuo metu programėlė atpažįsta apie 900 skirtingų grybų rūšių. Negana to, ji analizuoja oro sąlygas ir temperatūrą bei praneša, kada galima tikėtis didžiausio grybų derliaus. Taip pat žemėlapyje galite pažymėti savo atrastas grybavimo vietas – lengviau jas surasite kitą kartą vykdami grybauti.

Paukščių stebėtojams – „Merlin Bird ID“. Ji atpažįsta tūkstančius skirtingų paukščių rūšių, būdingų Europos, taip pat Šiaurės ir Pietų Amerikos žemynams. Net jei neturite nuotraukos, įvedus paukščio duomenis (dydis, vyraujančios spalvos ir pan.) ji pasiūlys labiausiai tikėtinus variantus. Joje taip pat rasite daugybę profesionalių paukščių nuotraukų, aprašymų, jų skleidžiamų garsų įrašų ir kitos įdomios informacijos.

Išvykų gamtoje gerbėjams – „Komoot“. Nesvarbu, kur keliausite ir ką veiksite, ši programėlė užtikrins, kad laiką praleisite gerai. Ji padės susiplanuoti geriausią kelionės maršrutą, išsirinkti pageidaujamus kelius, fiksuos įveiktą atstumą, o įvedę užrašus ar nuotraukas galėsite susikurti visą kelionės žurnalą. Be to, jos navigacija veikia be interneto ryšio, taigi jums neteks sukti ratų miške ieškant išėjimo.