Statys medžio plaušo plokščių fabriką

28.10.19

Vokietijos bendrovė „Homanit“ netoli Vilniaus pradėjo projektuoti medžio plaušo plokščių fabriką, temą nagrinėja „Verslo žinių“ žurnalistė Rima Rutkauskaitė.

Patvirtinta, kad gamykla iškils Pagiriuose – kaime į pietus nuo Vilniaus, 40 ha sklype, o statybos darbai prasidės 2020 m. pabaigoje.

„Artimiausioje ateityje pradėsime vidinį projektavimo procesą, po kurio rinksimės vietos projektuotojus. Statybos pradžią, atsižvelgdami į statybos leidimo gavimo procedūrą, numatome 2020 m. pabaigoje“, – teigia Andrius Ostrauskas, UAB „Homanit Lietuva“ vadovas. „Homanit“ 100 mln. Eur ketina investuoti per penkerius metus, bus pasamdyta 440 darbuotojų.

Dauguma gamybos procesų yra automatizuoti, todėl bus sukurtos darbo vietos aukštos kvalifikacijos darbuotojams. Sprendimą statyti gamyklą Lietuvoje lėmė auganti paklausa iš vietos baldų gamintojų, kuriems savo produkciją „Homanit“ šiuo metu tiekia iš dviejų gamyklų Lenkijoje. Žaliavų gabenimo iš Lenkijos kaštai mažino baldų gamintojų pelną, o mūsų naujoji gamykla padės išspręsti šią problemą. Pusė produkcijos bus skirta vietos gamintojų poreikiams tenkinti, o likusi dalis bus tiekiama užsakovams visame pasaulyje, įskaitant Šiaurės Ameriką ir Tolimuosius Rytus“.

Bendrovė gamina vidutinio (MDF) ir didelio (HDF) tankio medžio plaušų plokštes stambiems baldų, durų ir grindų dangos gamintojams.  Bendrovei „Homanit“ priklauso gamyklos Saro krašte Vokietijoje, taip pat Karlino ir Krosno miestuose Lenkijoje. Bendrovės padaliniuose dirba apie 1.500 darbuotojų. 2018 m. jos apyvarta siekė 270 mln. Eur.