Toliau investuoja į miškus

19.11.18

Su langų bei durų gamybos „Megrame“ įmonių grupe siejama „Sawmill East Africa“, pasirašiusi koncesijos sutartį su Ruandos vyriausybe, gavo teisę 49 metams valdyti daugiau nei 1.411 ha miško ir viename iš pramonės parkų baigia statyti medienos perdirbimo gamyklą, temą nagrinėja „Verslo žinių“ žurnalistai Rima Rutkauskaitė ir Naglis Navakas.

„Sawmill East Africa“ su Ruandos vyriausybe pasirašė susitarimą dėl keturių valstybei priklausančių miškų valdymo ir eksploatavimo. Ruandos vyriausybė taip tikisi padidinti medienos sektoriuje sukuriamą pridėtinę vertę, skatinti eksportą ir sumažinti medienos importą į šalį, praneša Ruandos „The New Times“.

Susitarimas privačiai bendrovei leidžia teisę eksploatuoti miškus, gaminti baldus ir kitus produktus, taip pat įpareigoja atsodinti mišką. „Sawmill East Africa“ valdys miškus Rusizio, Muhangos ir Hujė rajonuose.

Agnis Magelinskas, „Sawmill East Africa“ generalinis direktorius, kurį cituoja portalas „newtimes.co.rw“, sako, kad gamykla statoma Rvamaganos pramonės parke. Planuota statybas baigti šiemet spalio pabaigoje. Investicijų sumos ir numatomos gaminti produkcijos jis neatskleidė. Ponas Magelinskas teigia, kad įmonė planuoja bendradarbiauti su vietos medžio perdirbėjais ir gamykloje per pirmuosius veiklos metus įdarbinti 400 darbuotojų.

Pasak Ruandos vyriausybės portalo „minilaf.gov.rw“, „Sawmill East Africa“ planuoja statyti medienos apdirbimo gamyklą bei įperkamus medinius namus ir kurti naujas tinkamas darbo vietas Ruandos gyventojams.

Visą straipsnį galima perskaityti čia: