Atidarytas atnaujintas Dūkštų ąžuolyno takas kviečia aplankyti vieną gražiausių Lietuvos ąžuolynų

2023-05-19

Gegužės 16 dieną atidarytas naujai sutvarkytas Neries regioniniame parke esantis Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas, nusidriekęs per didžiausią ir vieną seniausių natūralių šalies ąžuolynų. Renginio metu pasodintas ir simbolinis ąžuolų gojelis 20 – ąjam tako gimtadieniui pažymėti.

„Dvidešimtmečio proga atnaujintas takas, aikštelė, pritrauks daugiau žmonių pamatyti vieną gražiausių ąžuolynų Lietuvoje. Tai pirmasis pažintis takas Neries regioniniame parke“, – pažymėjo Dūkštų ąžuolyno pažintinio tako atidaryme aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Dūkštų ąžuolyno takas – vienas iš Neries regioninio parko pasididžiavimų – buvo įrengtas dar 2003 metais. Gimtadienį jis pasitinka atnaujintas ir papildytas įdomiais, ąžuolyno unikalumą ir ryšio su žmogumi svarbumą atskleidžiančiais pasakojimais.

Žygis atnaujintu maršrutu Dūkštų ąžuolyno take leidžia patirti sengirės dvasią vos už 30 kilometrų nuo šurmuliuojančio Vilniaus. Čia didingi ąžuolai milžinai gyvena savo šimtų metų netrukdomą gyvenimą, o aplink juos telkiasi neapsakoma įvairovė organizmų, augalų, vabzdžių ir gyvūnų. Gamtos tyrimų metu čia rastos net 77 retos ir saugomos rūšys.

Dūkštų ąžuolyne senesnių nei 200 metų ąžuolų paunksmėje galima sutikti net 7 šikšnosparnių rūšis, didžiąją miegapelę, elnius, šernus, žaliąsias meletas, didįjį margąjį genį, juodąjį gandrą, mažąjį erelį rėksnį, pelėdas, lyg paukštį „čiulbančias“ varles – raudonpilves kūmutes ir kitus, mažesnius, padarėlius.

Šis pažintinis takas naujai pritaikytas lankymui pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“.

 

Kur yra pažintinis takas?

Kelyje 108 (Maišiagala – Vievis) už Dūkštų pravažiavus Dūkštos upelį ir užkilus į kalną yra du nusukimai į abi puses. Kairėn pasukus lengvai pasiekiamas Dūkštos pažintinis takas, dešinėje yra Dūkštų ąžuolyno pažintinio tako automobilių stovėjimo aikštelė. Tai du skirtingi takai, o į juos kreipia prie kelio stovintys ženklai.

Koordinatės: 54.833273, 24.950852