Atvežtas biokuras žlugdo vietos gamintojus

2020 09 14

Lietuvos biomasės energetikos asociacijos “Litbioma” direktorė Vilma Gaubytė sako, kad kol kas sunku prognozuoti, kaip situacija Baltarusijoje gali paveikti Lietuvos biokuro rinką, kurio importas iš kaimyninės šalies yra išaugęs, skelbia ELTA, žurnalisto Luko Blekaičio parengtoje apžvalgoje.

Anot V. Gaubytės, kol kas situacija Lietuvos biokuro rinkoje išlieka įtempta. “Bet, kad situacija nepasikeitė ir iš Baltarusijos pusės gauname daug žaliavos, ir mūsų įmonės toliau stabdo veiklą, tai visa tai yra lygiai taip pat, kaip ir buvo. Ministerijos derina tam tikrus sprendimus, bet, nors Seimo prašymu iki liepos turėjo būti įgyvendinti sprendimai, šiai dienai niekas nėra priimta. Pirminis sprendimas buvo, kad jeigu sandorio kaina yra vienoda, vartotojui kaina nesikeičia, pirmenybę turėtų gauti lietuviška žaliava, jeigu visos kitos sandorio dalys lieka tokios pačios.

Tokiu būdu užtikriname, kad išsaugome darbo vietas regionuose ir naudojame vietinę žaliavą, tačiau turime galimybę importuoti, jei kaina labai kyla ar jos mažiau turėtume”, – kalbėjo asociacijos direktorė. V. Gaubytės teigimu, kai kurios įmonės, nesugebėdamos išsilaikyti rinkoje, stabdo veiklą, kitos – bando parduoti savo įrangą. “Kai kurios net nebando šiuo metu (parduoti įrangos – ELTA), nes tokios kainos, kur net lizingo negali išsimokėti pardavęs ją. Pagal daug tų gyvenimiškų praktinių faktorių matyti, kad sunku yra žinoti, ką darys žmonės, kurie neteks darbų, nes šiuo metu negali išvažiuoti į kitas šalis. Jie gaudavo pakankamai normalius atlyginimus regionuose“, – sakė V. Gaubytė.

Visą straipsnį su apžvalga galima perskaityti čia: