Miškininko dienos proga – nemokami renginiai

2023-09-12

Miškininko diena, kasmet minima trečiąjį rugsėjo šeštadienį, šiais metais ši diena minima rugsėjo 16 d.

Jau tradiciškai miškininkų diena švenčiama kartu su visuomene: rugsėjo antrojoje pusėje Valstybinių miškų urėdijos (VMU) regioniniai padaliniai kviečia į nemokamus renginius visuomenei, kurių metu supažindins su miškininkystės darbo ypatumais, gamtos paslaptimis bei suteiks naujų, įdomių patirčių.

Miškininkai kviečia rinktis visoje Lietuvoje net iš 30 veiklų sąrašo.

RENGINIŲ SĄRAŠĄ RASITE ČIA.

Šiemet ypatingas dėmesys skiriamas ir visuomenės švietimui apie pavojingiausius medžių kenkėjus – pušinį pjūklelį ir eglių liemenų kenkėją žievėgraužį tipografą. Ignalinos ir Rokiškio regioniniai padaliniai supažindins su šių kenkėjų daroma žala mūsų miškų medynams bei papasakos, kokiomis priemonėmis yra kovojama su šių kenkėjų daromais pažeidimais.

Vienas ryškiausių renginių, susilaukiantis daugiausiai visuomenės susidomėjimo – elnių baubimas. Miškininkai renginių metu suteikia galimybę susipažinti su miškus drebinančiu besiporuojančių elnių baubimu bei kviečia elnius pamatyti iš arčiau. Būtent šių neįtikėtinų gamtos garsų intensyviausiai yra pripildyti rugsėjo vakarai, nors baubimai tęsiasi iki pat rudens pabaigos.

Ypatingo dėmesio sulaukia ir gervių išlydėtuvės Šakių regioniniame padalinyje, kur Novaraisčio ornitologiniame draustinyje prieš skrydį į šiltuosius kraštus susirenka tūkstančiai gervių nakvynės poilsiui.

Miškininko dienai skirtų renginių ciklą visuomenei šiais metais vainikuos Pašilių stumbryno, esančio Panevėžio rajone, atidarymas po rekonstrukcijos, kurio metu vyks mažiausiųjų stumbriukų vardynos.

Visuose regioninių padalinių organizuojamuose žygiuose ir ekskursijose miškininkai pasidalins įdomiais faktais apie miškininkystę, miško ciklą, biologinę įvairovę.

Šiais metais didžioji dalis Miškininko dienos renginių vyks rugsėjo paskutiniųjų savaitgalių metu. Registruojantis į renginius svarbu atkreipti dėmesį į oro sąlygas bei kiekvieno renginio pobūdį. Žygiuojant pelkėmis, tepant medelius repelentais, dalyvaujant grybavimo turnyruose ar einant vėlai vakare klausyti elnių baubimo spektaklio – būtina pasirūpinti tinkama apranga ir avalyne.

Miškininko diena švenčiama kasmet, rugsėjo mėnesio trečiąjį šeštadienį. Šiais metais ši diena minima rugsėjo 16 d.