Miško savininkai daro teigiamą poveikį

2020 01 13

Remiantis nauja ataskaita, vienas didžiausių pasaulyje miško savininkų susivienijimų, švedų “Södra” daro teigiamą poveikį pasaulio klimato pokyčiams, o tai atitinka 20 procentų viso Švedijos išmetamo CO₂ ekvivalento, skelbiama pranešime spaudai.

Matavimai grindžiami miškų, priklausančių 52 000 “Södra” narių, augimo greičiu ir poveikiu aplinkai, kai medienos produktai naudojami pakeičiant daugiau teršalų reikalaujančius produktus arba energiją.

“Mūsų tradicinis supratimas apie miškų naudą klimatui dažnai apsiriboja tik CO₂ kiekiais, kuriuos absorbuoja augantys medžiai, tačiau toks pat svarbus teigiamas miškų poveikis yra plieno, betono ar plastiko gaminių pakeitimu atsinaujinančiomis miško alternatyvomis”, – sako p. Lars Idermark, “Södra” vadovas.

“Norėdami būti saugūs, savo matavimams mes naudojome Holmgren/Kolar sukurtą modelį. Matavimus taip pat peržiūrėjo išorės tyrėjai. Nors miško produktų pakaitalų poveikis nėra įtrauktas į oficialias ataskaitas apie išmetamų teršalų kiekį, jie pagaliau pripažįstami dėl savo gebėjimo lėtinti klimato pokyčius. Mums reikia daugiau tyrimų, taip pat ir politikų bei plačiosios visuomenės supratimo, kad pastangos kovoti su klimato kaita gali būti paspartintos”, – teigė p. Maria Baldin, “Södra” komunikacijos ir tvarumo direktorė.

Pasak ataskaitos, pjautinės medienos naudojimas statybose turi didžiausią poveikį, tačiau teigiamą poveikį daro ir plastikinių maisto pakuočių pakeitimas biologiniais padėklais arba biokuro naudojimas vietoje iškastinio kuro, pavyzdžiui, gamtinių dujų ar naftos.