Palieka Lietuvą

2020 12 28

Praėjus kiek daugiau nei penkeriems metams nuo privačių miškų valdymo pradžios Lietuvoje, viena didžiausių Švedijos miško valdymo įmonių “Skogssällskapet” nusprendė užbaigti savo veiklą mūsų šalyje. To priežastis – š.m. sausio 1 d. įsigalioję miško valdos dydžio ribojimai, įtvirtinti Miškų įstatyme, sakoma įmonės pranešime spaudai ir investuotojams.

“Daugelis mūsų klientų, kurių miškus prižiūrime, pasirinko investuoti į kitas šalis”, sako p. Per Bergenheim, “Skogssällskapet” vadovas Baltijos šalyse. “Įmonė palaipsniui paliks Lietuvą, tačiau jos sukurtas privataus miško administravimo modelis nesustos – Lietuvoje turime atsidavusių ir kompetentingų darbuotojų, kurie nusprendė perimti verslą ir kurie tęs miškų valdymą tą pačią dvasia, kaip ir mes anksčiau, tačiau jau savo vardu”, pabrėžia p. Bergenheim.

“Skogssällskapet” ketina parduoti šiek tiek daugiau nei 5000 hektarų valdų paketą. “Skogssällskapet” atstovas sako, kad įstatymo pataisos turėjo trumpalaikį efektą įšaldant miško žemės kainas dėl išaugusio miško valdų pirkimo-pardavimo sandorių skaičiaus.