Savaitgalį vyko antroji miškų švarinimo talka – „Miško kuopa“

2022-05-23

🌿Gegužės 21 d. visoje Lietuvoje jau antrą kartą vyko Valstybinių miškų urėdijos ir Aplinkos ministerijos organizuojama miškų tvarkymo talka „Miško kuopa“. Talka vyko visuose 26-iuose Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose. Pirmą kartą „Miško kuopa“ buvo surengta praėjusių metų rugsėjo mėnesį, tuomet buvo surinkta 60 tonų šiukšlių visoje Lietuvoje: plastiko, padangų, senų baldų, įvairios technikos, kai kur miškininkai rado net po viso namo remonto likusias statybines atliekas.

🌳Šių metų akcijos metu pilietiškai nusiteikusi visuomenė mūsų šalyje bendrai surinko dešimtis tonų šiukšlių. Iš miškų, kurie po šios dienos tapo gerokai žalesni, išvežta buitinės technikos, padangų, kurios gamtoje dūla daugiau nei šimtmetį, plastiko, statybinio laužo, automobilių detalių.

Vietos, kuriose vyko talka, buvo miškininkų parinktos pagal tai, kur miško teršėjai dažniausiai palieka šiukšles, atsikrato stambiagabaritėmis ar statybinėmis atliekomis.

🌿„Miško kuopa“, šiemet įvykusi jau antrą kartą, tapo tradicine ir tęstine iniciatyva, organizuojama siekiant suburti gamtą mylinčią visuomenę išvalyti miškus nuo šiukšlių, kurios tampa taršos bei gaisrų židiniais Lietuvos miškuose. Taip pat vienas iš svarbiausių akcijos tikslų yra šviesti visuomenę apie tvarų ir atsakingą elgesį gamtoje, kadangi kasmet iš miškų išvežami atliekų kiekiai rodo, kad tokių talkų organizavimas ir visuomenės švietimas yra būtinas.

🌲„Miško kuopa“ – miškų švarinimo iniciatyva, apimanti gamtos saugojimo, tvarkymo ir bendruomeniškumo elementus, kvies susiburti visuomenę ir kitais metais.