Steigiami fondai miškų rezervatams kurti

2020 02 10

Įsteigtas Nacionalinis neliečiamojo miško paramos fondas, jo tikslas – prisidėti prie Lietuvos miškų išsaugojimo ir gausinimo. Iniciatyvos ambasadoriais tapo Jurgis Didžiulis, Marius Čepulis bei Selemonas Paltanavičius, fondo steigėjas – verslininkas ir politikas Remigijus Lapinskas.

Verslininkė Tamara Mizarienė jau skyrė jai priklausantį žemės sklypą, kuriame už fondo surinktas lėšas jau šį pavasarį bus sodinami pirmieji sodinukai. R. Lapinsko teigimu, fondo veiklos apims tiek visuomenei atviras miško sodinimo iniciatyvas, tiek ir aplinkosauginę, pažintinę bei šviečiamąją veiklą, jaunimo gamtamokslinį ugdymą, pranešė portalas 15min.lt.

Taip pat šiomis dienomis pranešta ir apie kito fondo, siekiančio apsaugoti senąsias Lietuvos girias steigimą. Fondo steigėjai rinks lėšas privatiems senųjų girių sklypams įsigyti. Taip bus siekiama išsaugoti jau esančias senąsias girias, leidžiant joms senti, taip apsaugant nykstančių rūšių namus. Fondą įkūrė dokumentinio filmo „Sengirė“ autoriai bei visuomenininkai, prie fondo galės prisidėti visi norintieji, pranešė bns.lt.

“Kiekvienas, nepriklausomai nuo to, ar prisidėjo prie fondo veiklos, ar ne, galės lankytis ir žavėtis sengirėmis. Čia nebus galima kūrenti laužų, stovyklauti, medžioti bei išvežti medienos. Norime, kad net ir nedideliuose lopinėliuose formuotųsi tikra sengirė su paukščiais, žvėrimis, vabalais, grybais, o ją galėtų lankyti garbingi žmonės”, – sako filmo „Sengirė“ kūrėjas Mindaugas Survila.

Projekto sumanytojai teigia, jog neilgai trukus po „Sengirės“ premjeros nusprendė, jog pusė iš juostos uždirbtų pinigų – 60 tūkst. eurų – bus skirta fondui.