Vyriausybė pritarė keisti prekybos valstybiniuose miškuose pagaminta mediena tvarką

2022-06-16

𝐕𝐲𝐫𝐢𝐚𝐮𝐬𝐲𝐛𝐞̇ 𝐩𝐫𝐢𝐭𝐚𝐫𝐞̇ 𝐤𝐞𝐢𝐬𝐭𝐢 𝐩𝐫𝐞𝐤𝐲𝐛𝐨𝐬 𝐯𝐚𝐥𝐬𝐭𝐲𝐛𝐢𝐧𝐢𝐮𝐨𝐬𝐞 𝐦𝐢𝐬̌𝐤𝐮𝐨𝐬𝐞 𝐩𝐚𝐠𝐚𝐦𝐢𝐧𝐭𝐚 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐞𝐧𝐚 𝐭𝐯𝐚𝐫𝐤𝐚̨

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui kiekvienam pirkėjui nustatyti maksimalius galimus pirkti valstybiniuose miškuose pagamintos medienos kiekius. Ministerija tokį pasiūlymą pateikė įvertinusi ES sankcijų Rusijai ir Baltarusijai dėl agresijos prieš Ukrainą poveikį medienos sektoriui, tendencijas rinkoje ir medienos perdirbėjų nuogąstavimus dėl apsirūpinimo žaliavine mediena.

Todėl siūloma laikinai keisti prekybos mediena tvarką aukcionuose pusmetinėms sutartims sudaryti. Įsigyjantys iki 1 000 ktm medienos tai gali padaryti be apribojimų – 70 proc. aukciono dalyvių galės įsigyti medieną taip, kaip ir anksčiau, smulkiesiems pirkėjams prekyba nesikeis. Kitiems pirkėjams, kurių yra apie 30 proc. aukciono dalyvių, būtų nustatomas maksimalus galimos įsigyti medienos kiekis, atsižvelgiant į jų pirkimo istoriją ar naujai įsigytų medienos perdirbimo įrenginių pajėgumus.

Naujus pajėgumus sukūrusioms įmonėms maksimalus kiekis būtų nustatomas pagal nepriklausomo auditoriaus pažymą.

Vėliau numatoma prekybos mediena tvarką tobulinti toliau įteisinant atvirų aukcionų (varžymosi dėl medienos įsigijimo realiu laiku) ilgalaikėms ir pusmetinėms sutartims sudaryti taikymo principus, leisiančius efektyviau konkuruoti įsigyjant medieną. Tokių pakeitimų paruošimui ir techninio įgyvendinimo pasirengimui reikia daugiau laiko.

LR Vyriausybės posėdžio įrašas: https://youtu.be/Q9SZR2KxYQo?t=1927
AM pranešimas apie pasikeitimus: https://bit.ly/3Htah2g