Medienos kainų nuopolis

07.10.19

“Wood Resources International” (WRI), tarptautinė miškų ūkio ir medienos pramonės konsultacinė kompanija, daugiau nei 30 metų skelbia metines, pusmetines ir ketvirtines pasaulio apvaliosios medienos rinkos apžvalgas, kurios apima rąstų, medienos plaušienos (celiuliozės) ir medžio skiedrų kainų stebėjimus.

Remiantis naujausia “WRI” apžvalga, konstatuojama, kad apvaliosios medienos kainos per pastaruosius dvejus metus krito pirmiausiai Europoje, (tai indikuoja ir Privačių miškų savininkų asociacijos teikiami duomenys – pmsa.lt).

Pasaulinis „Sawlog“ kainų indeksas (GSPI) penktą ketvirtį iš eilės krito, o antrąjį šių metų ketvirtį pasiekė žemiausią dvejų metų lygį. Medienos išteklių ketvirčio duomenys rodo, kad rąstų kainos krito visuose žemynuose, o didžiausias nuopolis įvyko Europoje.

Per antrąjį šių metų ketvirtį Europos apvaliosios medienos produktų kainų indeksas (ESPI), palyginti su praėjusių metų ketvirčiu, nukrito dar 3,7% ir pasiekė devynerių metų žemiausią lygį. Euro atžvilgiu vidutinės medžio skiedros kainos didelėse medienos rinkose, tokiose kaip Austrija ir Vokietija, per dvejus metus nukrito beveik 30 %.

Taip atsitiko ne tiek dėl mažėjančios pjautinės medienos paklausos Senajame žemyne, kiek dėl rinkas užplūdusią pasiūlą dėl gausiai audrų išverstų miškų ir kenkėjų vabalų užkėstos medienos šalinimo Vidurio Europos miškuose.