Aktualu

Pratęsiama svarbi priemonė

2020 11 24

LR žemės ūkio ministras savo įsakymu Nr. 3D-777 pratęsia paramos paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones priėmimo šiemte grafiką, priemonei “Investicijos, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė” paraiškas suteikiant galimybę pateikti iki 2020-12-30.

Visą įsakymą “Dėl Paramos paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones priėmimo 2020 metais grafiko patvirtinimo” pakeitimo galima rasti čia:

Globalus tvarių medinių pastatų gamybos ir eksporto centras?

2020 11 19

Kviečiame rytoj, nuo 10 val. ryte dalyvauti LR Seime rengiamoje konferencijoje „Europos Naujasis žaliasis kursas – galimybė Lietuvai tapti globaliu tvarių medinių pastatų gamybos ir eksporto centru”.

Renginys bus transliuojamas LR Seimo “Youtube” paskyroje: https://youtu.be/N16RXdJYJA0

Medienos tūrio skaičiuoklė

2020 11 12

Programuotojas Darius Gavėnia sukūrė puikų įrankį  – medienos tūrio skaičiuoklę. Ją parsisiųsti ir įsidiegti savo kompiuteriuose, planšetėse ar telefonuose galite iš Google Play platformos arba paspaudę nuorodą čia:

Kaip nemokamai sužinoti savo NT mokestinę vertę?

2020 11 05

Praneša Registrų centras savo pranešime spaudai. Kasmetinį visos šalies nekilnojamojo turto (NT) vertinimą atlikęs Registrų centras perskaičiavo žemės sklypų ir statinių vidutines rinkos vertes. Šių metų masinis vertinimas ypatingas tuo, kad jo metu perskaičiuotos statinių (butų, gyvenamųjų namų, komercinės, administracinės ir gydymo paskirčių statinių ir kitų) nuo 2021 m. sausio 1 d. bus prilygintos mokestinėms vertėms, nuo kurių šių statinių savininkams apskaičiuojami mokėtini mokesčiai.

Mokestine verte, pagal kurią skaičiuojami mokėtini mokesčiai, gali būti ne tik konkretaus objekto vidutinė rinkos vertė, bet ir individualiu turto vertinimo būdu nustatyta NT rinkos vertė.

Konkretaus NT objekto aktualią mokestinę vertę, nustatytą masinio vertinimo būdu, nemokamai galima rasti Registrų centro interneto svetainėje. Paieškai atlikti reikalingas NT objekto unikalus numeris. Turto savininkai mokestinę vertę taip pat gali sužinoti Registrų centro savitarnoje.

NT mokestinę vertę taip pat galima sužinoti atvykus į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį ir užpildžius prašymą. Norint sužinoti bendrosios jungtinės nuosavybės teise valdomo nekilnojamojo turto mokestines vertes, būtina pateikti santuokos liudijimą. Norint sužinoti sutuoktinio valdomo nekilnojamojo turto mokestines vertes, būtina pateikti notaro patvirtintą įgaliojimą.

Turto savininkai gali gauti viso savo valdomo turto mokestinės vertės išrašus. Jį užsisakyti galima Registrų centro savitarnoje, pateikus prašymą elektroniniu būdu ar atvykus į artimiausią klientų aptarnavimo padalinį.

Registrų centro apskaičiuotos žemės sklypų vidutinės rinkos vertės yra naudojamos tik kaip pagrindas konkrečiai mokesčio sumai apskaičiuoti. Šios vertės yra pateikiamos Valstybinei mokesčių inspekcijai, kuri nustato konkrečias mokėtinas sumas kiekvienam žemės sklypo savininkui.

Susisiekite, rašykite mums!

Tapkite asociacijos nariu!

Atnaujinkite narystę!

Praneškite apie pažeidimą!