Aktualu

Investicijos, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė

2020 08 13

Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – NMA) kviečia teikti paraiškas gauti paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (toliau – KPP) priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį „Investicijos, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė“ (toliau – Priemonė).

Paraiškos pagal KPP Priemonę priimamos iki 2020 m. rugsėjo 14 d.

Prioritetai: atkurti, išsaugoti ir pagerinti nuo miškininkystės priklausančias ekosistemas.

Tikslinės sritys: bioįvairovės, aukštos gamtinės vertės medynų atstatymas ir išsaugojimas; veiklų, prisidedančių prie aplinkai palankių ūkininkavimo sistemų, augalijos ir gyvūnijos zonų miškuose kūrimo ir (arba) jų priežiūros gerinimo, skatinimas.

Kompleksiniai tikslai: didinti miškų ekosistemų atsparumą ir aplinkosauginę vertę ir skatinti ekosistemų atkūrimą bei priežiūrą; neigiamo klimato kaitos poveikio švelninimas.

Remiama veikla (vykdoma kaimo vietovėje): pamiškių formavimas; miškuose esančių saugomų natūralių buveinių ar saugomų rūšių buveinių atkūrimas arba būdingos miško struktūros palaikymas; nevietinių medžių rūšių medynų (kai nevietinės medžių rūšys medyne yra vyraujančios) pertvarkymas (rekonstrukcija) į vietinių medžių rūšių medynus; jaunuolynų (iki 20 metų amžiaus) ugdymas; Vidinės miškotvarkos ir Miško želdinimo ir žėlimo projektų, kaip savarankiškos investicijos, rengimas.

Paramos gali kreiptis: privačių ir valstybinių miškų valdytojai.

Paraiškos NMA gali būti teikiamos užpildant ŽŪMIS elektroninę dokumento formą. Pildant paraiškas per ŽŪMIS, jos gali būti teikiamos iki kvietimo teikti paramos paraiškas paskutinės dienos 24 val.

Daugiau informacijos galima rasti čia:

Dėl Vyriausybės nutarimo projekto

2020 08 06

Privačių miškų savininkų asociacijos (PMSA) pasiūlymai LR energetikos ministerijai dėl Vyriausybės nutarimo projekto.

Žurnalo “Mūsų giros” apklausa

2020 07 30

Visi kas skaitote, ar ketinate skaityti miškininkystės žurnalą „Mūsų girios“!

Siekiant žurnalą padaryti patrauklesniu skaitytojams, kviečiame Jus dalyvauti apklausoje ir šia apklausa pasidalinti su visais mišką mylinčiais žmonėmis. Kuo daugiau žmonių dalyvaus apklausoje, tuo žurnalas labiau atitiks mūsų visų lūkesčius.

Nuoroda į apklausą čia:

ForestSport 2020

2020 07 23

Tai – miškininkų ir mišką mylinčių žmonių susitikimas, trijų dienų stovykla, varžybos.

Susitikimo vieta – Nausodžio kaimas, Vėžaičių seniūnija, Klaipėdos rajonas, Lietuva.

Laikas – 2020 metų rugpjūčio 14-16 dienos.

Pagrindinis ForestSport tikslas – suburti miškininkų ir mišką mylinčių žmonių bendruomenę aktyviam bendravimui. Mūsų nuomone, tai ypač aktualu šiais keistais žmonių susvetimėjimo laikais. Miškininkų ir mišką mylinčių žmonių bendruomenė visuomet daug bendraudavo ir buvo išskirtinai kūrybingi darbe, mene ir gyvenime. Tad linkime visiems tęsti senas geras tradicijas, ir kol dar esame šioj žemėj, kartas nuo karto susitikti, kad galėtume užmiršti visus rūpesčius ir gerai praleisti laiką kartu.

Šių metų šūkis – Nepasiduokim jokiems „COVIDAMS“ ir Visuotinei Panikai, būdami Kartu nugalėkim visas mums primetamas baimes.

Stovyklos programa:

Penktadienis 08/14. Visi galintys atvažiuoja bet kuriuo laiku. Savanoriškai ruošiame stovyklą ir varžybų trasą. Pietaujame. Dirbame toliau. Vakare vakarienė, pirtis, diskusijos, teminis muzikos vakaras.

Šeštadienis 08/15. Rytinė mankšta. Pusryčiai. Paruošiamųjų darbų užbaigimas. Pietūs. 13:00-14:00 varžybų pradžia – orientacinis bėgimas miške apie 2 km su kliūčių ruožais, papildomomis užduotimis ir klausimais miško temomis. Varžybos komandinės. Komanda iš 5 žmonių, amžius, lytis neribojama.

Visus negalinčius ar nenorinčius dalyvauti varžybose kviečiame padėti teisėjauti ar bent garsiai palaikyti varžybų dalyvius. Laimėtojų ir dalyvių laukia daug įdomių prizų ir apdovanojimų. Mažyliams bandysime paruošti atskirą programą, kad tėveliai galėtų ramiai „bėgti“. Po varžybų, jei bus jėgų ir noro prisibaigti“, planuojame papildomai nedidelį pliažo tinklinio turnyrą. Visuotinis vakarienės ruošimas. Vakarienė – didelis katilas su avinu.

Po vakarienės, poilsiui diskusijos aktualiausiomis miško temomis. Vėlai vakare didžiulis laužas ir fejerverkai. Indėniška pirtis. Muzika. Šokiai. Nakties kinas miško erdvėje – Režisieriaus Federico Fellini kūryba.

Sekmadienis 08/16. Rytinė mankšta. Maudynės. Pusryčiai. Esant pageidavimui ekskursija medelyne, arboretume ir keliuose miško želdynų objektuose. Diskusijos. Pavalgom, išgeriame kavos, atsisveikiname ir išvykstame namo.

Laukiame dalyvių registracijų ir atvykstant, registruotis reiktų iki 08/10.

Registracija: Antanas Garbačauskas, tel. + 370 670 24481, el. paštas antanas@mmc.lt.

Daugiau apie renginį galima paskaityti čia:

Susisiekite, rašykite mums!

Tapkite asociacijos nariu!

Atnaujinkite narystę!

Praneškite apie pažeidimą!