VOX POPULI

Ar mažės kirtimų?

Šių metų sausio 1 d. įsigaliojo LR Vyriausybės nutarimas “Dėl Privalomųjų atskaitymų į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą iš pajamų už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo” (Nr. 14-0976-02-N) (14-7790(5)), kuriuo įgyvendinamos prieštaringai vertinamos Miškų įstatymo nuostatos, pagal kurias visiems miško valdytojams nustatyti privalomieji 5 procentų atskaitymai į valstybės biudžetą iš pajamų, gautų už parduotą žaliavinę medieną, paruoštą jų valdomuose miškuose, ir už parduotą jų valdomą nenukirstą mišką.

Miško valdytojams, kurie yra fiziniai asmenys, nustatytas privalomųjų atskaitymų mokestinis laikotarpis – kalendorinis pusmetis, miško valdytojams, kurie yra juridiniai asmenys, nustatytas privalomųjų atskaitymų mokestinis laikotarpis – kalendorinis mėnuo, mokėjimus atlikti, iki kito mėnesio, einančio po mokestinio laikotarpio, 15 dienos.

Primename, kad be šio mokesčio visi privatūs miškų savininkai dar privalo mokėti ir 15 procentų Gyventojų pajamų mokestį už pajamas, gautas iš miškų ūkio veiklos.

Miškų ekonomikos dėsniai teigia, kad miškų ar medienos mokesčių didinimas tiesiogiai veikia miško kirtimų mažėjimą, ko pasekoje, medienos pramonė pradeda susidurti su medienos stygiumi, kas savo ruožtu, per tam tikrą laiką sudaro prielaidas kainoms už medieną, didėti.

Tad šį kartą klausiame, ar pritariate, kad šiais metais miškų kirtimų apimtys Lietuvos privačiuose miškuose dėl įvestų papildomų mokesčių, mažės?

Ar manote, kad dėl padidėjusių mokesčių mažės kirtimų?

[poll id="20"]
[poll id="20" type="result"]

KITOS TEMOS

Susisiekite, rašykite mums!

Tapkite asociacijos nariu!

Atnaujinkite narystę!

Praneškite apie pažeidimą!