VOX POPULI

Ar reikia atsisakyti papildomų 5% privalomųjų atskaitymų už parduotą medieną?

2014 m. sausio 23 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė kontroversiškai vertinamas LR miškų įstatymo nuostatas Nr. XII-761, pagal kurias nuo 2015 m. sausio 1 d. Bendrosioms miškų ūkio reikmėms tenkinti Vyriausybės nustatyta tvarka miško savininkams ir valdytojams nustatomi privalomieji 5 procentų atskaitymai į valstybės biudžetą iš pajamų už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką.

Šie atskaitymai įtraukiami į valstybės biudžeto pajamas ir naudojami bendrosioms miškų ūkio reikmėms finansuoti (miškų inventorizavimui, apskaitai, valstybinių miškų miškotvarkos projektams rengti, bendrai, nepriklausomai nuo nuosavybės formos, valstybinei miškų priešgaisrinei sistemai organizuoti ir išlaikyti, stichinių nelaimių padariniams ir masinių ligų bei kenkėjų židiniams likviduoti, miško mokslo ir projektavimo darbams, ir panašiai).

Praėjus bene pusmečiui nuo šios įstatyminės nuostatos priėmimo, visuomenė vis nepalankiau vertina prievolę dar labiau didinti mokestinę naštą privatiems miškų savininkams.

Todėl šį kartą Jūsų klausiame: ar nemanote, kad Lietuvos Respublikos Seimas turėtų inicijuoti savo paties priimto įstatymo atšaukimą?

TAVO NUOMONĖ SVARBI

[poll id="15"]
[poll id="15" type="result"]

KITOS TEMOS

Susisiekite, rašykite mums!

Tapkite asociacijos nariu!

Atnaujinkite narystę!

Praneškite apie pažeidimą!