VOX POPULI

Papildomai apmokestinti miško savininkus?

Šią savaitę Seime virė diskusijos dėl skubos tvarka svarstyto Miškų įstatymo ir jame numatyto naujo 5 proc. dydžio atskaitymo (papildomai prie jau dabar privačių miškų savininkų mokamo 15% gyventojų pajamų mokesčio) įvedimui privačių miškų savininkams ir valdytojams nuo visų gaunamų pajamų už parduotą žaliavinę medieną.

Aplinkos apsaugos komiteto nuomone, papildomai apmokestinamos privačių miškų savininkų pajamos būtų skiriamos bendrosioms miškų ūkio reikmėms, pagrinde miškų kelių tvarkymui ir priežiūrai, tenkinti. Numatoma, kad šie atskaitymai būtų įtraukiami į valstybės biudžeto pajamas, o išlaidas administruotų Aplinkos ministerija, vadovaudamasi Aplinkos ministro nustatyta šių lėšų naudojimo ir administravimo tvarka.

Vadovaujantis Mokesčių administravimo įstatymu, toks privačių miškų savininkų papildomas apmokestinimas turėtų įsigalioti ne anksčiau kaip po 6 mėnesių nuo įstatymo pakeitimo paskelbimo dienos. Todėl ši Miškų įstatymo pakeitimo dalis turėtų įsigalioti nuo 2014 m. liepos 1 d.

Šį kartą Jūsų klausiame – ar reikia papildomai apmokestinti privačius miško savininkus?

TAVO NUOMONĖ SVARBI

[poll id="7"]
[poll id="7" type="result"]

KITOS TEMOS

Susisiekite, rašykite mums!

Tapkite asociacijos nariu!

Atnaujinkite narystę!

Praneškite apie pažeidimą!