VOX POPULI

Leisti medžioti daugiau vilkų?

Kaip ir kiekvienais metais, spalio mėnesio pabaigoje šalies Aplinkos ministras pasirašo įsakymą, kuriuo medžioklės sezonui numatomas vilko medžioklės limitas. Įsakymas rengiamas vadovaujantis Vilko populiacijos gausos reguliavimo plano nuostatas, pasirenkant kompromisinį sprendimą tarp šių žvėrių medžioklės stabdymo dėl mažo apskaitoje nustatyto jų skaičiaus ir medžiotojų tvirtinimo, kad vilkus būtina medžioti, nes jie daro žalą gyvulių ūkiams.

Pagal šių metų Aplinkos ministro įsakymą, yra numatytas 21 vilko limitas ir tai neva, kaip teigiama, yra dešimtoji per šių metų apskaitą suskaičiuotų vilkų dalis. Apskaita, apėmė tiek valstybinius, tiek privačius miškus, o per apskaitą gauti duomenys išanalizuoti Valstybinės miškų tarnybos sudarytos komisijos, kurioje dirbo ir mokslininkai. Nustatyti 208 vilkai.

Kita vertus, dažnai tenka girdėti, kad ūkininkai skundžiasi galima vilkų daorma žala ir prašo medžiotojų vilkus medžioti kur kas dažniau. Vien šiemet buvo išduoti specialūs leidimai sumedžioti tris vilkus ne medžioklės sezono metu Anykščių ir Kupiškio rajonuose. Vilkų medžioklės sezonas taip pat turėtų būti skirtas žalą patiriantiems rajonams, o sumedžiojimo limitas rajonuojamas – būtent taip ir numatyta Aplinkos ministro pasirašytame įsakyme. Visgi ūkininkų patiriamos žalos nederėtų sieti vien su vilkų medžiokle.

Tad šį kartą Jūsų klausiame – ar reikia leisti medžioti daugiau vilkų?

Ar reikia medžioti daugiau vilkų?

[poll id="6"]
[poll id="6" type="result"]

KITOS TEMOS

Susisiekite, rašykite mums!

Tapkite asociacijos nariu!

Atnaujinkite narystę!

Praneškite apie pažeidimą!